Plazma Enerjisi

Nedir?

Plazma enerjisi, uygulandığı cilt yüzeyinde, ortam havasında gaz halinde bulunan azot ve ciltteki su buharını plazma haline dönüştürerek etki eder. Etkileşim sonucu oluşturduğu iyon bulutu, cilt yüzeyini etkiler ve çok hızlı olarak yenilenme sağlar.

Göz kapağı için ameliyat olunan durumlarda verilen süre kadar (3-10 yıl) kalıcılık sağlayabiliyor. Tedavisi her zaman için zor olan lekeler için uygulandığında çok iyi korunurlarsa aynı yerde tekrarı oluşmuyor. Kırışıklıklar içinse yaşa ve duruma bağlı olarak bir-iki sene ortalama süre verilebiliyor. Akne ve yara izi gibi skar dokularında tekrarlama görülmüyor. Yüzeyel benlerde ve siğil gibi lezyonlarda da tekrarlama beklenmiyor.

 

Uygulama Nasıl Yapılır?

Uygulama yapılacak bölge antiseptik sıvı ile temizlenir. Lokal anestezik krem sürülür, 20 dk. beklenir ve işlem uygulanır.

 

Seans Ne Kadar Sürer?

Tedavi edilecek bölgenin boyutuna göre lokal anestezi sonrası 5 ile 20 dakika sürer. Plazma enerjisi yüzeysel lekelerde tek seansta, derin yani dermal olan lekelerde ise iki-üç seansta çözüm olabiliyor.

 

 

Ağrı ve Acı Hissedilir mi?

Uygulama sırasında ağrı-acı hissi oluşmuyor. Uygulama sonrasında ise çok hafif bir sızı hissi olabilmekte. Ancak bu his rahatsız edici boyutta değildir ve 1 ile 2 gün içinde geçmektedir.

 

Uygulama Sonrası Etkileri Nelerdir?

Uygulama bölgesini güneş koruma faktörlü sıvı fondöten ile hem UV’den koruyor, hem de temizleme sırasında bölgede olabilecek ince kabukları ortadan kalkmasına yardım ediyor. 5 ile 7 günde iyileşiyor.

 Size Harika Fikirler Sunmak İstiyoruz!

  • Fener Mah. Fener Cad. Fener İşmerkezi A Blok No:9/102 Muratpaşa/Antalya
  • +90 242 324 00 03 / +90.545.404 7 222
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

© 2020. Tüm Hakları Saklıdır