Lezyon Tedavisi

Nedir?

Lezyon yaşlanma ve güneş hasarına bağlı olarak el ve yüzde gelişen kahve rengi lekelerdir. Buna ek olarak farklı sebeplerle ortaya çıkmış deri yüzeyinde oluşan hasarlara da lezyon denmektedir.

 

Kaç Seans Uygulanır?

Lezyonun büyüklüğü ve genişliğine göre 1-4 seans uygulanır. Örneğin birkaç mm lik bir kılcal damar bozukluğu tek seansta tedavi edilebilirken yüzünüzün yarısını kaplayan bir damarsal lezyon 4 seansta ortadan kaldırılabimektedir. Seans araları minimum 7 gündür.

 

Ağrı ve Acı Hissedilir mi? Anestezi Gereklimi?

Küçük lezyonlar için herhangi bir anestezi uygulamasına gerek yoktur. Geniş lezyonlar için anestezik kremler uygulanmaktadır. Çocuklarda geniş lezyonların tedavisinde sedasyon uygulanması hastanın konforu ve pisikolojisi için daha uygundur. Uygulama sürecinde ağrı ve acı hissedilmez.

 

Tedavi Sonrası Süreç Nasıldır?

Uygulama bölgesinde iyileşme sürecinin belirtisi olarak işlemden hemen sonra hafif ödem kızarıklık artışı ve yanma hissi gözlenir. Bu bulguları azaltmak ve ortadan kaldırmak için yüze soğuk uygulama yapılır.( Yaklaşık 30-35 Dakika) Sonrasında cilde nemlendirici ve güneş kremi sürülür. Uygulama yapılan bölgede pullanma yaşanabilir. Bunlar birkaç gün içerisinde kendiliğinden dökülür.

Size Harika Fikirler Sunmak İstiyoruz!

  • Fener Mah. Fener Cad. Fener İşmerkezi A Blok No:9/102 Muratpaşa/Antalya
  • +90 242 324 00 03 / +90.545.404 7 222
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

© 2020. Tüm Hakları Saklıdır