Leke Karbon Peeling

 

Nedir?

Leke, gözenek, matlık ve ton farklılıkları gibi sorunlardan cildinizi arındırmak ve daha canlı bir cilt görünüme sahip olmak karbon peeling ile mümkün. Karbon peeling cilt yüzeyini soyma işlemi değildir.

 

Özel hazırlanmış krem cilde sürüldükten sonra lazer ışınlarının cildin alt tabakasına ulaşmasını sağlar. Bu yöntemle leke ve leke pigmentleri parçalayarak ciltten atılabilir hale getirir. Bunun sonucunda ciltteki lekelerin giderilmesi ve gözeneklerin sıkılaşması ve yağ düzensizliğini dengelemesi beklenir. Aynı zamanda hücrelerde kolejen üretimini tetikler ve elastikiyet liflerinin sıkılaşmasını sağlar.

Yaşınızın ilerlemesi ile birlikte cildin üst katmanında ölü deri hücreleri adını verdiğimiz hücreler birikmeye başlar. Bu da cildinizin donuk, mat ve cansız bir görünüm almasına neden olur. Sonuç olarakta kahverengi lekeler, ince çizgi ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Ciltteki ince kırışıklıkları ve renk farkını yok etmek için en etkili yöntemlerden biri karbon peelingtir. Cildin üst katmanını nazikçe temizleyen Karbon Peeling, kolajen üretiminin artmasını ve cildin çok daha pürüzsüz, parlak ve genç görünmesini sağlar. İnce çizgiler azalır, derin kırışıklıklar ve pigment lekelerinin görünümü hafifler. Donuk ve cansız görünümlü cildi canlandırmak, cilde olduğundan yaşlı bir görünüm veren ton farklılıklarını düzeltmek, ince çizgileri hafifleterek cilde kadifemsi bir doku vermek için uygulanan işlem, cildin üst katmanını kontrollü ve yüzeysel bir şekilde temizleme prensibine dayalıdır.

Tedavi sırasında yüze, cildin üst katmanında birikmiş olan ölü derilerin temizlemesini sağlayan bir solüsyon uygulanır. Böylece cildin yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş tabakası kontrollü bir şekilde yok edilmiş olur. Ciltte yeniden gençleşme ve temizlenme sürecini tetikleyen karbon peeling işlemi, aynı zamanda cildin daha fazla kolajen üretmeye başlamasını sağlar.

 

 

Tüm yıl çok güzel geçti ancak dış etkenler, stres, yoğun çalışma şartları ve rüzgarlı sert havalar cildimizde çeşitli yıpranmalara sebep oldu ve yenilenme prosedürlerine ihtiyacı doğurdu. Cildimiz kalınlaştı, kabalaştı, gözenekler debri ve sebumla doldu. Yüzeyel lekelerimiz arttı, ince kırışıklıklar ile cildin tazelenme süreci biraz yavaşladı. İşte tam da bu noktada tüm yılın yorgunluğunu dengeli bir şekilde karşılayarak, cildimizi tekrar yumuşacık, pırıl pırıl, taze, dinç ve nefes alan yapıya döndürmek gerekiyor. Bu bağlamda sizlere KARBON PEELİNG işleminden bahsetmek isterim.


Karbon Peeling,; Q-switched Nd-YAG lazer kullanılarak yapılan bir uygulamadır. Her ne kadar “peeling” sözcüğü akla ‘Soyma’ işlemini getirse de, bu işlemde kesinlikle soyma yoktur. Karbon Peeling ile ciltteki lekelerin giderilmesi, büyümüş gözeneklerin sıkılaştırılması, yağlanma düzensizliği ve cilt sarkmalarının azaltılması ile akne - skar tedavileri ve cilt yenilenmesi- rejuvinasyonu sağlanmaktadır. Karbon peeling bir cilt soyma işlemi değildir burada adı geçen peeling cildinin soyulmasını istemeyenler için ve her mevsim uygulanabilme imkânı olan özel bir Q-Switch lazerli tedavi işlemdir.

 

Karbon Peeling (Q-Switch ND:YAG Lazer) Hangi Cilt Sorunlarını Giderilmesine Yardımcıdır?

Karbon Peelingte amaç; ciltte var olan lekeleri, genişlemiş gözenekleri, ton farklılıklarını iğnesiz, acısız uygulama ile azaltmak, iltihaplı akneleri kurutmak ve ciltte kolajen aktivasyonu ile sıkılaşma ve lifting sağlamaktır.Uygulama sonrası kişinin günlük yaşamı kısıtlanmaz ve bu sorunların giderilmesinde konforlu başarılı bir tedavi seçeneği olarak modern hayatta karşımıza çıkmaktadır.

 

Karbon Peeling in (Q-Switch ND:YAG Lazer) Cilde Etkileri Nelerdir?

İnsan vücudu hidrojen, oksijen ve karbon elementlerinden oluşmaktadır. İşte karbon bu bağlamda zaten vücudumuzda bulunan doğal bir maddedir. Özel olarak hazırlanmış Karbon Solüsyonu cilde sürüldükten sonra lazer ışınlarının en yüksek düzeyde güvenli bir şekilde cildin alt tabakasına ulaşması sağlanır, bu sayede kenetlenmiş leke ve pigmentler parçalanarak ciltten atılabilir hale getirilir. Bunun sonucunda ciltteki lekelerin giderilmesi, gözeneklerin sıkılaştırılması ve yağ düzensizliğinin dengelenmesi sağlanır.Aynı zamanda hücrelerde kolajen üretimi tetiklenir ve elastik liflerin sıkılaşması sağlanır. Bu uygulama sonrasında parlama ve ışıldama etkileri ilk aşamada görülse de; asıl etkiler cildin kendini yenilenme sürecine girmesiyle birlikte 3 ile 6 ay arasında artarak devam eder ve geçen bu sürede sıkılaşma gençleşme süreci daha net izlenebilmektedir.

 

Karbon Peeling (Q-Switch ND:YAG Lazer) ile Hangi Tedaviler Yapılır?

Cilt Sıkılaştırma (Lifting)
Gözenek Sıkılaştırma
Melazma (derin lekeler)
Cilt beyazlatma (cilt tonunun açılması)
Akne tedavileri
İltihaplı Lezyon ve Sivilce Kurutma
Işıltı Bakımı
Çil ve Lekeler
Yaşlılık lekeleri
Tüy sarartma
Kolajen ve Elastin Aktivasyonu

 

İşlem Süresi ve Seans Aralıkları Nasıldır?

İşlem süresi yaklaşık 30 dk. kadar olup haftada 1 veya 15 günde bir tekrarlanabilir. Seans aralıkları cildin ihtiyacına göre belirlenmekte olup 3 ile 6 seans yapılan uygulamada memnun edici sonuçlar alınmaktadır.

 

Karbon Peeling (Q-Switch ND:YAG Lazer) Faydaları Nelerdir?

Cildin soymadan yapılan bir peeling işlemidir.
Leke, gözenek, ton farklılıklarını giderir.
Her mevsim güvenle uygulanabilir.
İltihaplı aknelerin kurumasına yardımcı olur.
Cildi aydınlatır, daha canlı bir görünüme kavuşturur.
Ciltte kolajen aktivasyonu ile sıkılaşma sağlar.
Acısız, ağrısız, günlük yaşamdan alıkoymayan, öğlen arası dahi yapılabilen bir işlemdir.

 

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Önce karbon solüsyonu cilde sürülür ve 10-15 dakika kadar emilmesi beklenir. Gözeneklerin içlerine kadar dolan bu karbon partikülleri cilt üzerindeki statüm korneum, sebum (yağ) fazlası, ölü hücreler-debris yabancı parçacıklar gibi ve cildin görüntüsünü olumsuz yönde etkileyebilecek kısımlar tarafından tutulur. Q switch lazer nano saniyelik atışlarla lazer ışınlarını karbon partikülleri üzerine gönderir. Gözeneklerin içlerine kadar dolmuş karbon partikülleri bu ani enerjinin etkisiyle patlama şeklinde bir reaksiyon sağlar. Bu çok hızlı bir süre içinde gerçekleşir. Çevre dokuda aşırı ısı oluşumuna neden olmadan hapsedilen kir, yağ ve ölü hücreler patlatılarak ciltten uzaklaştırır. Karbon peeling cilt yüzeyinde hassas peeling etkisi yaratır . Uygulama sonrasında gözeneklerin iç çeperinde oluşan minimal patlamaların ortaya çıkardığı hasar; cildin kendini yenilemesine neden olur. Uygulama sonrasında gözenek sıkılaşması ve ton farklılıklarının dengelenerek tazelenmiş bir cilt ortaya çıkar. Cildin yapısına göre 4, 6 veya 8 seans uygulanmaktadır.


Karbon peeling ile aknesiz, lekesiz, parlak ve canlı bir cilde sahip olmak artık hayal değildir. Oldukça tatmin edici sonuçları olan bir tedavi şeklidir ve yeni yıla girerken cildinizin yenilenme ihtiyacını karşılayacak prosedürlerden biridir.

Size Harika Fikirler Sunmak İstiyoruz!

  • Fener Mah. Fener Cad. Fener İşmerkezi A Blok No:9/102 Muratpaşa/Antalya
  • +90 242 324 00 03 / +90.545.404 7 222
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

© 2020. Tüm Hakları Saklıdır