Dövme Silme

Nedir?

Dört farklı dalga boyuna sahip Q- switched lazerler dövmelerin çıkarılmasında, her tür pigment (renk) içeren lezyonlarda, cilt gençleştirmede ve vasküler (damarsal) sorunların tedavisinde kullanılmaktadır. Yüksek enerjiye sahip lazer atışları cilde zarar vermeden pigmentler tarafından emilmekte, parçalara ayrılmakta ve hücre içerisine alınarak o bölgeden uzaklaştırılmaktadır. İyileşme süreci hızlı, yan etkileri az, her tür cilt tipinde güvenle uygulanabilen bir yöntemdir.

En çekici karakteristiklerinden biri de, bu dalga boyunun melanin tarafından neredeyse hiç absorbe edilmemesi ve daha koyu cilt tiplerinde güvenli bir şekilde kullanılabilmesidir. Dövme çıkarılmasında pigmentin ne renk olduğu çok önem taşır. Siyah ve mavi pigment içeren dövme ya da kalıcı makyajlar kolaylıkla çıkarılabilirken, sarı ve yeşil pigmentli olanların tedavisi oldukça zordur.

 


 

Seans Süresi Ne Kadardır?

Profesyonel dövmeler, düzenli seans aralıkları ve önerilen seans sayısı kadar gelindiğinde (net olarak seans sayısı verilmemektedir, ortalama 4-20 seans) kolaylıkla silinebilmektedir. Dövme silinmesinde iki seans arasında en az 6 hafta olmalıdır. Seans sayısı dövmede kullanılan pigmentin rengine, pigmentin verildiği derinliğe bağlı olarak değişmektedir. Açık renk ten her zaman tercih edilmektedir.

 

Ağrı ve Acı Hissedilir mi?

Seanslar çok ağrılı olmamakla birlikte Emla kremle uyuşturulduktan sonra da yapılabilmektedir. Dövmenin ya da kalıcı makyajın üzerinde beyaz renk değişiklikleri ve bazen kanama noktaları oluşabilir. Bu epitel değişiklikleri 3-7 gün içerisinde iyileşmektedir. Uygulamadan sonra yara iyileşmesini sağlayan Bepanthene gibi bir pomat ve güneş koruyucu uygulamak yeterlidir.

 

 

Dövmeler Kısmi Olarak Silinebilir mi?

Dövmenin içindeki bir yazı veya desenin yok edilmesi işlemlerini yapabilecek incelikte lazerler ve teknikler kullanılmaktadır. Bu bakımdan dövmeler kişilerin isteğine bağlı olarak bölgesel olarak ta silinebilir.

Size Harika Fikirler Sunmak İstiyoruz!

  • Fener Mah. Fener Cad. Fener İşmerkezi A Blok No:9/102 Muratpaşa/Antalya
  • +90 242 324 00 03 / +90.545.404 7 222
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

© 2020. Tüm Hakları Saklıdır