Kalıcı İp Askı

SONSUZLUK ASKILARI/ INFINITE THREADS

Sonsuzluk askısı (Infinite Thread) kalıcı, modern, ameliyatsız bir yüz germe tekniğidir. Bu askı ve ipler silikon bazlı, insan sağlığını tehdit etmeden yüzümüzde gerilme ve gençleşme sağlayan oldukça dayanıklı ve konforlu askılardır. Bu ayki makalemizde Sonsuzluk Askılarıyla (Infinite Thread) ilgili tüm merak ettiklerinizi cevaplamaya çalışacağız.

 

SONSUZLUK ASKISI  NEDİR?

Sonsuzluk askısı (Infinite Thread) kalıcı ve dışarıdan belli olmayan, zamana dayanıklı malzemelerin, lokal anestezi altında bir saatten az bir sürede, skar (iz) riski olmadan  yapılan , hastanın yaşam tarzına kolayca uyarlanabilen bir yöntemdir.  Sonsuzluk askısı (Infinite Thread) diğer askıların alternatifi değil , gerçek yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilmektedir. İfade bozukluğu oluşturmadan gerçekleştirilir. Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinin en yenilerindendir. Yüz felci nedeniyle yüz asimetrisi olan hastalar için de uygulanan Infinite askı yönteminin kalıcılığı diğer ipler ile kıyasladığında  çok  daha uzun ömürlüdür. Bu  yöntemle kullanılan yüksek kaliteli, dokuya  sıkıca tutunan askılar , uzun süren bir etkiye sahip olup mimiklerde bozulma yaratmaz ve kopma riski yoktur. Doğru araçlar, doğru teknik ve uzmanlık gerektiren bu yöntemle yıllara meydan okuyan, ünlülerde dahil olmak üzere birçok kişi mevcuttur.

 

HANGİ DURUMLARDA UYGULANIR?

Sonsuzluk askısı (Infinite Thread) ile yüz germe özellikle ağır (tombul) yüzler ve zor vakalar için tasarlanmıştır. Yüz ovalinin tekrar oluşturulması,  ağız çevresi, çene,  boyun bölgesi çizgilerinin  ve  ‘Buldog Yanak’ görünümünün hafifletilmesinde ,çene sarkmalarının giderilmesinde , düşük kaşların kaldırılmasında ve yüzün tamamının gerilmesinde etkilidir. 

 

KİMLERE UYGULANABİLİR?

- Yüz şeklinde veya hatlarında değişiklik isteyenlerde

- Estetik ameliyatı tercih etmeyen kişilerde

- Kaş germe veya kaldırma

- Yanak görünümünün şekillendirilmesinde

- Jawline – Çene Hattı germe 

- Gıdık germe

- Boyun germe 

- Yüz ovalitesi toparlama

- Yanak sarkmaları 

- Cilt sıkılaşması  

- Cildinde sarkmalar görülen kadın ve erkeklerde germe (lifting) için kullanılır.

NASIL YAPILIR?

Sonsuzluk askı (Infinite Thread) uygulaması lokal anestezi altında ve kısa sürede (yaklaşık 30-40 dakika) gerçekleştirilir. Kalıcı ancak oldukça ince silikon ipler yüzün her iki tarafına genellikle çiftler halinde yerleştirilir. Uygulamayı takiben günlük yaşama hemen dönülür. İşlem sonrası hafif morluk, şişlik, ağrı olabilir. Buz kompresi yapılarak ve basit ağrı kesiciler kullanılarak bu durum giderilir. İlk iki hafta ağız çok açılmamalı, aşırı mimik yapılmamalıdır. İşlemi takip eden 3 hafta boyunca yüz üstü yatılmamalı, yüz ovuşturulmamalıdır. Kontrolü ertesi gün olur. Hemen etki göstermektedir.

 

AVANTAJLARI

- Yapılan çalışmalar sonucunda 10 yıl ve üzeri kalıcığı olduğu belirtilmiştir (yaş, cilt yapısı, hormonal durumlar bu süreyi etkiler).

- İpler dayanıklıdır, kopmaz, erimez.

- Doku tarafından kolayca kabul edilir.

- Güvenilirdir.

- Kısa sürede kolajen ve elastin stimülasyonu sağlağan bir işlemdir.

- Ameliyat değildir.

- Yaklaşık 30-40 dakikada uygulanır.

- Rahat ve konforlu bir uygulamadır.

- Sadece lokal anestezi yeterlidir.

- Özel kanülleri sayesinde dokuya hasar verme riski yoktur.

- Skar (iz)  oluşma olasılığı yoktur.

- Genellikle dışarıdan bakıldığında işlem yapıldığı anlaşılamaz.

 

YAN ETKİLERİ

Sonsuzluk askısı (Infinite Thread) uygulaması çok güvenilir bir yöntem olmakla birlikte yapacak uzmanın deneyimi büyük önem taşır.

Özellikle Sonsuzluk askısının (Infinite Thread) size uygun olduğunu düşünüyorsanız mutlaka Dermatoloğunuza başvurarak ileri bilgi almayı unutmayın. Herkese su gibi duru güzel günler dilerim.

Size Harika Fikirler Sunmak İstiyoruz!

  • Fener Mah. Fener Cad. Fener İşmerkezi A Blok No:9/102 Muratpaşa/Antalya
  • +90 242 324 00 03 / +90.545.404 7 222
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

© 2020. Tüm Hakları Saklıdır