Çekik Göz

Asyalı kadınların güzelliğini beğenenler ve onlara benzemek isteyenler çekik göz oluşturma ameliyatına başvururlar. Beyaz ırkta gözlerin hafif çekik olması güzellik ve çekicilik unsurlarından biridir. Kadınlar gözlerini  daha çekik ve canlı göstermek adına birçok  makyaj hileleri yaparlar. Bunlar kalıcı eyeliner uygulamaları, ucu dışa tarafa doğru çekilen göz kalemleri, sıkı yapılan topuz saçlar gibi. Çekik göz estetiği oluşturma ameliyatı sayesinde istenilen görünümü kalıcı olarak kazanabilirsiniz.

Çekik göz ameliyatı birçok kişiye yapılabilecek bir ameliyattır. Bu ameliyatın yapıldığı hasta grupları 3 grup halinde sınıflandırılabilir. Göz yapısının hafif çekik olmasını isteyen genç hastalar, gözün dış köşesinin aşağıda olduğu hastalar, yaşlanmaya bağlı göz kapağında gevşeklik olan hastalar bu ameliyatı en çok talep eden hastalardır.

Çekik göz estetiği genel anestezi veya lokal anestezi ile yapılabilen bir işlemdir. İşlem ortalama olarak 1-1.5 saat arasındadır ve göz kapağının dış tarafındaki sert dokunun gözü yan tarafındaki kemiğin üst tarafına sabitlenmesi sağlanır.

Çekik göz oluşturma ameliyatı ile birlikte üst ve alt göz kapağı estetiği, kaş kaldırma, orta yüz germe ve yağ enjeksiyonu gibi operasyonlar kombine edilebilir.

Bu kombinasyonlar kişilerin ihtiyaçlarına göre seçilebilir.

Ameliyat sonrası ağrılı değildir. Göz etrafında ödem ve morluk oluşabilir. Bu ödemlerin geçmesi genellikle 5-7 gündür. Bu süreçte baş yüksekte olacak şekilde 2 yastıkla yatmak iyileşme sürecini hızlandırır.

Size Harika Fikirler Sunmak İstiyoruz!

  • Fener Mah. Fener Cad. Fener İşmerkezi A Blok No:9/102 Muratpaşa/Antalya
  • +90 242 324 00 03 / +90.545.404 7 222
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

© 2020. Tüm Hakları Saklıdır