Askıyla Gıdı Germe

Zamanla cilt yapısında başta yüz ve boyun bölgesi olmak üzere sarkmalar ve gevşemeler oluşur. Bunun nedeni temelde kollajen ve elastin liflerinin eskisi gibi gergin durmamasıdır. Yenilenme hızı azalan bu cilt temel elemanları geçen yıllar içinde kayba uğradıkları ve elastikiyetlerini kaybettikleri için cildimiz genç sağlıklı parlak görünümünden uzaklaşır. Ciltte ortaya çıkan bu deformasyonlar için çok sayıda uygulama yapılabilmektedir.

Son zamanlarda uygulanmaya başlanan, iplerle kollejeni arttırmak suretiyle gençleşme ve ameliyatsız askı yönteminin, tüm Dünya'da uygulama sıklığı giderek artmaktadır. Askıyla gıdı germe uygulamasında çok ince iğneler içine yerleştirilmiş vücutta eriyebilen ameliyat ipine benzer yapıdaki iplikler kullanılır. Kırışıklık ve sarkma olan cilt bölgelerinde, bu ipler iğneler vasıtasıyla cilt altına yerleştirilir. Cilt altına yerleştirilen bu iplikler herhangi bir yan etkiye sebep vermeden, uygulanan bölgede mikro kan dolaşımı arttırır, tamir mekanizmaları harekete geçer ve kollagen üretim uyarısı olur.

Askıyla gıdı germe uygulamaları cilt altı dokuda bir yabancı cisim reaksiyonu yaratarak oradaki dokuda yapıştırma etkisi oluştururlar.

Size Harika Fikirler Sunmak İstiyoruz!

  • Fener Mah. Fener Cad. Fener İşmerkezi A Blok No:9/102 Muratpaşa/Antalya
  • +90 242 324 00 03 / +90.545.404 7 222
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

© 2020. Tüm Hakları Saklıdır