Dudak Dolgu

Cilt zaman içinde dolgunluğunu kaybetmeye başlar. Dudakları tekrar eski dolgunluğuna kavuşturmak, estetik olarak istenilen şekle getirmek, dudak konturunu belirginleştirmek, dudaklardaki asimetriyi düzeltmek için hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri kullanılabilir. 

 

Yaşlanmış olan yanaklara, göz altında oluşan boşluklara, nazolabial kıvrımlara ya da ince dudaklara farklı enjeksiyon maddelerinin birleşimiyle geçici çözümler sağlanabilir. Hyalüronik asit dolgular, yanakları, yüzün orta kısmını, göz çevresinde ve gözle, yanak arasındaki boşlukları doldurmak için kullanılabilir. Genellikle tek uygulama yeterli olur ama vücudunuz tüm dolguyu emdiğinde yenilenmesi gerekir.

 

Dudak kenarlarım yukarı kaldırmada; Dudak kenarları düzleştiğinde ya da aşağı sarktığında hyalüronik asit dolguları işinize yarayabilir. Kenarları yeniden yukarı çekerek yüzünüzdeki istenmeyen somurtma ifadesini yok ederler. Gülüş çizgilerini ve nazoial kıvrımları azaltma. Dudak kenarlarındaki bu sinir bozucu ince çizgiler hyalüronik asit dolgularla  düzeltilebilir. Üst dudağa daha doğal ve düzgün bir görüntü kazandırmak için dudak çevresine de bu enjeksiyonları yapılabilir.

Doktorunuz öncelikle sinirleri bloke edici uyuşturucu bir kreme başvuracaktır. Bazı uzun süreli ve daha kalıcı sayılabilen dolgular lidocaine içerirler. 0-10 gün arasında, kullanılan dolgu ve enjeksiyon maddesi uygulama yapılan bölgeye göre iyileşme süresi  değişir.  İşlem sonrasında,  şişme, kızarma ve morarmalar oluşmasını beklenebilir, birkaç saatte ya da birkaç günde geçecektir. Bu etkiler geçtiği anda sonuca ulaştığınızı göreceksiniz ama dolguların tam olarak yerlerini bulmaları birkaç haftanızı alacaktır. Sonucun etkisi 6 ile 12 ay arasında sürebilir. Kullanılan dolgulara ve devamlılığın yapılıp yapılmamasına bağlı olarak değişir. Enjeksiyon ve dolguların sınırlı güçleri olduğu unutulmamalıdır. Hacim katabilirler ama gevşek ve sarkık deriyi yok etmezler.  Ayrıca şunu da hiç aklınızdan çıkarmayın: gereğinden fazla dolgu kullanımı hiç doğal olmayan sonuçlar ortaya çıkarabilir.

 

 

Dolgu Nedir?

Dolgu enjeksiyonu, güneş hasarı ve yaşla birlikte meydana gelen ince çizgileri, derin kırışıklıkları doldurmak ve yüzü yeniden şekillendirmek için uygulanan kozmetik bir işlemdir. Kalıcılığı 6- 18 ay olan dolgu maddeleri, etkili ve sonucunu hemen görebileceğiniz bir anti-aging tedavidir.

 

İşlem Süresi Nedir?

Sadece 10-15 dakika süren işlem öncesinde uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem sürülür. İyileşme süreci yoktur, hemen sonrasında sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

 

Dolgu Nerelerde Kullanılır?

Nazolabial çizgiler (burun kenarlarından dudak kenarlarına doğru uzanan çizgiler)
Dudak kenarlarından aşağıya inen çizgiler
Dudak üstündeki ince çizgiler
Derin sivilce ve yara izleri
Dudak dolgunlaştırma
Gözaltlarındaki çöküklüğü doldurmak
Daha net bir çene hattı yaratmak
Elmacık kemiği ve yanak belirginleştirme
Burun şekil bozukluklarını giderme ve estetik
Yüze yaşla beraber kaybolan hacmi geri kazandırmak yüzde lift etkisi yaratmak

 

Size Harika Fikirler Sunmak İstiyoruz!

  • Fener Mah. Fener Cad. Fener İşmerkezi A Blok No:9/102 Muratpaşa/Antalya
  • +90 242 324 00 03 / +90.545.404 7 222
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

© 2020. Tüm Hakları Saklıdır