H-100 Gençlik Aşısı

Nedir?

Yazın gelmesiyle beraber; cildimizin su ve nem ihtiyacı artarken, güneşin keskin etkileriyle yıpranan kolajen dokuya destek için daha çok hyalüronik asid gerekir. Cilt; vitamin, aminoasid ve antioksidanlara daha çok ihtiyaç duymaya başlar. Yaz dönemi; vitamin, aminoasid, antiaging antioksidanlar içeren saf Hyalüronik Asid takviyeleri yapılma zamanıdır. ‘Yeni Gençlik İksiri’ de denen hyalüronik asid aşılarını cildinize uygulatarak, konforlu bir yaz mevsimi geçirebilirsiniz. Bu konudaki bilgi karmaşasına son vermek adına tüm bu yöntemleri tek tek açıklamak isterim. Bu bağlamda Aşılar; GENÇLİK AŞILARI, VİTAMİN AŞILARI, HYALÜRONİK ASİD (H-100) AŞILARI, DMAE İKSİRİ gibi birçok dala ayrılmaktadır. Bunlar genel olarak; içerisinde çok yoğun miktarda hyalüronik asid ile birlikte kolajen üretimini arttıran peptitleri, amino asitleri ve antioksidanları barındıran güçlü mezoterapi ürünleridirler.

 

Hangi Durumlarda Kullanılır?

Derinin nem kapasitesinin yoğun bir şekilde arttırılmasında, sarkmış ve deforme olmuş bölgelerin sıkılaştırılması ve lifting sağlanmasında, kırışıkların giderilmesinde, yaşlanma belirtilerinin azaltılmasında ve cildin daha aydınlık, berrak tazelenmiş yenilenmiş görünüme ulaştırılması amacı ile kullanılmaktadır.

 

Nerelere Uygulanabilir?

-Yüz

-Boyun

-Gıdı

-Dekolte ve

-El üzerinde kullanılabilmektedir.

 

Kaç Seans Uygulanır?

Deride yer alan problemlere göre;

Genç ciltlerde : 2 seans ( 10-15 gün arayla)

Orta yaşlı ciltlerde : 3 seans ( 10gün arayla)

Yıpranmış ciltlerde : 5 seans ( 7 gün arayla) şeklinde uygulanmaktadır.

 

Nasıl Uygulanır?

Bunlar aslında bir mezoterapi yöntemidir ve diğer mezoterapilerdeki gibi cilt temizlendikten sonra anestezik kremlerle uyuşturulur. 20- 30 dakika kremle uyuştuktan sonra cilt tekrar dezenfekte edilir ve aşılar dermatoloji uzman doktorunuzun uygun gördüğü aralıklar ile tüm bölgeye, deri içine enjekte edilir. Bu işlem sırasında oldukça ince iğneler kullanıldığı için acı-ağrı hissi minimumdur.

 

Aşı İçeriği ve Etki Mekanizmaları Nelerdir?

100 mg HYALÜRONİK ASİD / 5ml:Deride su tutarak dokuların tamir edilmesine ve elastikiyetin artmasına yardımcı olur. Derideki nemi artırır.

MANNİTOL %5:Bilinen en güçlü anti-oksidanlardan biridir ve ödem çözücü etkisi vardır.Hyaluronic asidin dokudaki ömrünü uzatır.

PRO-COLAGEN PEPTİDE:Kolajen büyüme faktörüdür. Kırışıkların açılmasına, derinin doğal yolla doldurulmasına ve sıkılaştırılmasına yardımcı olur.

HEXAPEPTİDE-8:Büyüme faktörüdür. Mimik kırışıkların açılmasına yardımcı olur.

PENTAPEPTİDE-18: Kas kasılmasını rahatlatarak kırışıkların açılmasına yardımcı olur.

DMAE: Deri altındaki kas dokusunu destekleyerek sıkılaşmaya ve sarkmaların azalmasına yardımcı olur. Anti-oksidan etkisi vardır.

ORGANIC SILICA: Kolajen ve elastin fibrillerin artışını sağlayarak deri tonusunun düzelmesine yardımcı olur.

B-1 VE B-6 VİTAMİNLERİ:Anti-oksidan etkilidir. Yaşlanma sürecinin geciktirir.

AMİNOASİDLER:Deride hücre yenilenmesini arttırır.

L- METHİONİNE: L-methionine protein dokusunun yapıtaşıdır. Cildin genç kalması ve sağlıklı olması için kullanılır.

L- ARGİNİNE: Kolajen üretimini arttırır.

GLYCİNE: Hasar görmüş dokuların iyileşmesinihızlandırır. İmmün sistemi destekler. İnsan büyüme hormonunu (HGH) artırır.

LİPO AMİNOACİD: Kimyasal olarak fenilalanın ve undesilenik asidin sentezlenmesinden oluşan bir birleşimdir. Cilt pigmentasyonunda hızlı bir aydınlatma etkisine sahiptir.

LEUCİNE: Kas ve cilt dokusundaki degradasyonu yavaşlatmada birincil öneme sahiptir.

TYROSİNE: Cilde rengini veren melanini üretir. Askorbik asitle (C Vitamini) birleştiğinde kolajen üreten fibroblastları uyardığı düşünülmektedir.

ALANİNE : Proteinlerin yapıtaşı olan amino asitlerden biridir. Ciltte pürüzsüz bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Size Harika Fikirler Sunmak İstiyoruz!

  • Fener Mah. Fener Cad. Fener İşmerkezi A Blok No:9/102 Muratpaşa/Antalya
  • +90 242 324 00 03 / +90.545.404 7 222
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

© 2020. Tüm Hakları Saklıdır