Yüz Altın İğne

ALTIN İĞNELERDEN GELEN ZENGİN GENÇLİK ENERJİSİ

Herkese güzel bir kasım sabahından sevgiler ve selamlar. Bu ayki yazımızda ,gerçek Altından yapılmış mikroiğnelerle gelen gençlik, güzellik ve tazelenme süreçlerinden bahsetmek isterim. Cilt gençleştirme teknolojisi sınır tanımıyor. Hemen her gün yeni alternatifler geliştiriliyor. Bu  yöntemlerden biri de altın iğnelerle uygulanan fraksiyonel radyofrekans. Ucunda en iyi iletken olan altından 49 iğne bulunan cihazla, yüzeye hiç zarar verilmeden cildin 4 mm kadar altına inilebiliyor.


Amacımız biyolojik yaşla vücut görüntüsü arasındaki farkı açmak. En azından yıllara yenik düşmemek. Altın iğneler de cildi germe, gençleştirme, kırışıklıkları azaltma gibi etkilerinin yanısıra leke açma, akne izlerini gidermeye hizmet ediyor.

 

 

Nasıl Bir Yöntem?

Tıpta uzun yıllardır kullanılan radyofrekans, altın iğne yönteminin klasik uygulaması olmakla birlikte, dermatoloji alanında uzun zamandır kullanılmaktadır. Ancak gelişen teknolojilerle bu yöntem oldukça ilerlemiştir.  Böylece klasik radyofrekans metoduna yeni özellikler eklenerek oldukça etkili bir yöntem olarak ortaya çıkmıştır. Bu yeni özelliklerden birincisi radyofrekans yönteminin fraksiyonel hale getirilmesidir. Bu tekniğin farkı, uygulanacak gücün bir bütün halinde değil, yan yana birçok küçük noktadan cilde verilmesidir. Bununla birlikte sağlam dokuların arada kalmasıyla hasar en aza indirgenmiş olur. Bu sayede ikinci kuşak radyofrekans cihazları olan “fraksiyonel radyofrekans” cihazları ortaya çıkmıştır. Bu aşamadan sonra eklenen bir diğer yeni özellik ise mikro -iğneler ile cildin içine enerji akımını veren üçüncü kuşak radyofrekans cihazlarıdır.


Mikro-iğneler ile donatılmış olan radyofrekans cihazının akım çıkışı sağlayan ünitesi derinin üst tabakası olan epidermisi atlayıp, dermis denen derin tabakaya ulaşmaktadır. Kullanılan iğnelerin uzunlukları 0.5 ile 3.0 mm arasında değişmektedir. Burada kullanılan iğneler altından yapıldığı için bu yöntem “altın iğne” olarak da anılmaktadır ve çok daha az hasar ile çok daha güzel sonuçlar alınmaktadır.


Bu uygulama için; Fraksiyonel Radyofrekans, İğneli Fraksiyonel Radyofrekans, Altın İğne, Fraksiyonel İğneli Radyofrekans, İğneli Radyofrekans, isimleri de kullanılmaktadır. Hepsi aynı uygulamadır.

 

 

Uygulama Öncesi

Yeni teknolojik cihazlarda uygulama artık daha konforlu olmaktadır. Ancak yine de uygulama öncesi anestezik kremler ile oluşabilecek ağrı hissi minimale indirilmektedir. Radyofrekans uygulamasının her mevsimde yapılabilmesi, lazer uygulamalarına göre bir avantaj göstermektedir. Uygulama yüz bölgesi için 30 dakika civarında sürmektedir. Genellikle kırışıklık ve cilt kalitesinin artması için 3 hafta ara ile 3 seans yapılmaktadır. Ancak yara ve akne izleri için daha fazla uygulama gerekebilir. Uygulama sonrası 1-2 gün bir miktar kızarıklık olabilmektedir, bazen hafif bir kabuklanma gözlenmektedir. Uygulama sonrası, ertesi gün uygun kapatıcılar ile sosyal yaşama rahatlıkla devam edilebilmektedir. Etkinin görünmesi birkaç hafta almaktadır. Maksimum etki ise son seanstan 3-4 hafta sonra izlenmektedir. Uygulama sonrası düzenli olarak nemlendirici krem kullanılmalı ve güneşten koruyucu krem de mutlaka ihmal edilmemelidir.

Uygulama Alanları

Cilt gençleştirmede,
İnce kırışıklıkların giderilmesinde,
Vücuttaki sarkmaların toparlanmasında,
Gözaltı morluklarının tedavisinde,
Gözenek sıkılaştırmada,
Cilt yenilenmesi ve kalitesinin arttırılması,
Yüz, boyun, dekolte bölgesi sarkmaları,
Yara izi (skar) tedavisi,
Hamilelik çatlaklarında,
Yanık izleri tedavisinde,
Sivilce, akne izleri, çukurluklar ve yara izlerinin giderilmesinde,
Kilo alıp verme gibi çeşitli nedenlere bağlı oluşan çatlakların tedavisi,

Her Mevsim Yapılabilir

Aynı amacı taşıyan birçok yöntemdeki gibi cilt yüzeyinde hasar oluşturmadığı için güneşe çıkma yasağı yok. Tam da bu nedenle her mevsim yapılabiliyor. Sadece uygulandığı gün 5-6 saat güneşe çıkılmaması, spor yapılmaması, denize veya havuza girilmemesi, sıcak suyla banyodan kaçınılması öneriliyor. “En güzel tarafı, yüzde herhangi bir ifade bozukluğunun oluşmaması” diyor.

 

Altın İğnenin Avantajları

İlk seanstan itibaren anında görünür sonuçlar elde edilir.
Uzun süreli kalıcı başarı elde edilir.
Tüm cilt tiplerinde ve renklerinde etkin olarak kullanılabilir.
Klinik açıdan sonuçların başarısı kanıtlanmıştır.
Hasta bir gün sonra normal hayatına devam edebilir.

Size Harika Fikirler Sunmak İstiyoruz!

  • Fener Mah. Fener Cad. Fener İşmerkezi A Blok No:9/102 Muratpaşa/Antalya
  • +90 242 324 00 03 / +90.545.404 7 222
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

© 2020. Tüm Hakları Saklıdır